Dobré odpoledne, je úterý 22.9.2020, 17:12. Dnes má svátek Darina, zítra Berta.
Fotogalerie obce
Oprava kaple sv. Liboria ve Stradonicích
2012-06-11 08:54:59 | Obec
Fotodokumentace z právě probíhající opravy kaple.
17.5.2012 Zámek Nižbor - koncert hudební školy z Králova Dvora.
2012-06-11 08:53:50 | Obec
KONCERT PONĚKUD NETRADIČNÍ, ALE ZAJÍMAVÝ A MILÝ Byl k vidění a slyšení v podvečer 17. května v obřadní síni nižborského zámku. Vystoupili zde učitelé a žáci Soukromé základní umělecké školy Králův Dvůr s pestrým pásmem příjemných melodií, árií, známých písní, zpívaných a hraných na nejrůznější nástroje. Střídali se profesionálové – učitelé školy, a začátečníci i pokročilí - jejich žáci. Krásný dojem z jejich hudby a zpěvu byl ještě zvýšen zjištěním, že mezi nimi jsou i známé tváře zdejších dětí – představili se 2 flétnistky, 2 zpěvačky, malý pianista, malý flétnista a celý sbor zpěváčků z Nižbora a Stradonic spolu s učiteli hudební nauky v Nižboru manžely Hrachovcovými. Těšíme se, že je znovu uslyšíme, až v Nižboru i ve Stradonicích budeme společně vítat Vánoce pod rozsvíceným stromečkem.
2.6.2012 Den s archeology na zámku Nižbor
2012-06-11 08:53:16 | Obec
DĚTI Z BEROUNSKA I ZDÁLI PROŽILY ZAJÍMAVÉ ODPOLEDNE S ARCHEOLOGY Pracovníci Ústavu archeologické památkové péče Středních Čech připravili pro děti neobvyklý Dětský den na nižborském zámku. V sobotu 2.června odpoledne jim dali příležitost získat nejrůznější ozdůbky ba i šperky jinak než v obchodě za maminčiny peníze. Mohly si je samy vymodelovat, obarvit, vystříhat, odlít, i penízek vlastnoručně vyrazit, a ještě se dovědět, jak to dělali za dávných dob v jejich kraji šikovní Keltové. Zároveň zde byla otevřenaobsáhlá výstava s výstižným názvem „Jak se dělá krása aneb o šikovnosti keltských šperkařů“. Se zájmem si ji prohlédli spolu s dětmi i dospělí. Na deskách s texty i fotografiemi, na modelech i opravdových nálezech keltských šperků se každý návštěvník mohl poučit a pokochat krásou, která vznikala v domovech a dílnách našich předků před dvěma tisíci léty. Je tu na co koukat – dokumentů, modelů a dalších zajímavých exponátů je tu soustředěno opravdu hodně. Jen živý šperkař, kovář, výtvarnice, tkadleny a mincmistr se objeví znovu se svými ukázkami až na příštích keltských slavnostech Lughasad a Samhain. Výstava ale zůstane dalším návštěvníkům otevřena každý den spolu s expozicemi Informačního centra keltské kultury až do samého konce sezony.
Fotosoutěž - vyhlášení výsledků a ocenění fotografů, kteří se zúčastnili soutěže. Zámek Nižbor dne 7.1.2012.
2012-01-09 10:02:33 | Obec
Dne 7.1.2012 byly vyhlášeny výsledky fotosoutěže. Oceněným fotografům byly předány upomínkové předměty. Veřejnost pak měla možnost shlédnout prezetaci došlých snímků.
11.12.2011 Hudební skupina Panteři - koncert na zámku Nižbor
2011-12-12 11:48:47 | Obec
VÁNOČNÍ KONCERT SKUPIY PANTEŘI NA NIŽBORSKÉM ZÁMKU Odpoledne ve 3. adventní neděli 11. Prosince 2011 bylo pro hudbymilovné obecenstvo z Nižbora a okolí příjemné, už plně sváteční. V síni nižborského zámku vyslechli překvapivě hezký koncert skupiny Panteři z Chyňavy. Muzikanti vsadili na oblíbené melodie z oblasti svingu a potěšili nás i dvěma písněmi milovanéhoJaroslava Ježka. Jejich temperamentní moderátorka Marika dodala koncertu lesk jak svými komentáři k jednotlivým skladbám i muzikantům, tak svým perfektním zpěvem i docela těžkých partů. Právem se celé skupině dostalo od posluchačů ve zcela zaplněném sále vřelého aplausu po každé skladbě i upomínkových darů z dílny nižborské sklárny RucklCrystal . Na závěr pak zpěvačka Marika jménem skupiny poděkovala spolu s předáním kytic paní Jitce Bornové za iniciaci tohoto setkání a starostce Kateřině Zuskové za otevřená zámku pro jejich vystoupení. Sdružení zaměstnanců sklárny Rucklcrystal se zasloužilo o to, že do stále pokračující a stále delší šňůry koncertů v Nižboru přibyla další perla a těšíme se, že nebyla poslední.
10.12.2011 Vítání Vánoc ve Stradonicích
2011-12-12 11:45:24 | Obec
VÍTÁNÍ VÁNOC VE STRADONICÍCH V SOBOTU 10.12.011. Dopadlo zase tak hezky a líbilo se stejně jako to loňské. Vánoční stromek se rozzářil tradičně o vteřinu dřív než bylo odpočítáno, jakoby se nemohl dočkat pohledu na to hemžení tolika návštěvníků pod sebou. K jejich spokojenosti přispělo úžasně pestré a výborné občerstvení, kterého byly od místních hospodyněk doslova plné stoly, tradičně vtipné moderování večera hasičem Františkem Votrubou, a hlavně krásné zpívání. Nejdříve školáčků z Nižbora a Stradonic, které secvičila paní Hrachovcová, pak i milých hostů – muzikanta-zpěváka p. Pavla Klimenta a pěvecké ženské skupiny až z Kladna. Děti si rády pohladily poníka (na kozlíka nedosáhly) a vůbec jim nevadilo, že to nebyl onen biblický oslík. A dospělí v tom zábavném mumraji ani nepostřehli, že probíhá nějaké zatmění Měsíce. Takže stejně jako loni – stradoničtí – děkujeme!
8.12.2012 Vánoční jarmark ZŠ a MŠ Sluníčko
2011-12-12 11:39:44 | Obec
VÍTÁNÍ VÁNOC V NIŽBORU– PÁTEK 8.12. 2011 Už po druhé se vítalo na nádvoří školy, i letos s hojným počtem návštěvníků. Bylo plno nejen u stolu s občerstvením od pracovnic OÚ, ale zejména uvnitř školy, kde byla v několika místnostech nachystána výstavka krásných vánočních obrázků a dekorativních předmětů, vyrobených místními šikovnými dětmi. Milou sváteční pohodu připravili manželé Hrachovcovi se sborem nižborských a stradonických zpěváčků. Nacvičili spolu půvabné pásmo vánočních písní a koled. Připojili se svým necvičeným zpěvem i mnozí dospěláči a to bylo na tomto večeru rovněž krásné. Téměř by člověka napadlo Nižbor – jedna rodina.
3.12.2011 Loutkový soubor Pavouk a pohádka Popleta Barnabáš
2011-12-12 11:08:26 | Obec
POHÁDKA PRO NEJMENŠÍ V SOBOTU 3.12. Jen miminka a batolata netuší, jakou zábavu přináší dětem první prosincový týden. Vlastně víc zábavy užijí o Mikuláši dospělí než děti. Dospělí se rádi převléknou za čerta, Mikuláše i za anděla a po setmění s chutí vyšlápnou nejdřív na sousedovic zlobivé potomky a pak jen tak daleko, kam ho nohy ještě bezpečně donesou. Naopak málokteré dítko se takto baví, asi jen ti postpuberťáci. Naopak mladší se při takové návštěvě rozklepou a naslibují plnit všechny dětské ctnosti světa, jen aby si je čert neodnesl a Mikuláš jim raději něco nadělil. V Nižboru naděloval předškoláčkům kromě Míkuláše ještě i loutkoherecký spolek Pavouk. V sobotu 3.prosince jim zahrál na loutkové scéně novou pohádku o čertu - popletovi Barnabášovi, který dokázal zachránit Vánoce před úklady zlých Strašidláků. Návštěvnost byla letos výborná, což je pro Pavouka posilou do další činnosti.
  další ►
Obec Nižbor
Obec


Obec Nižbor
Obecní úřad Nižbor
Křivoklátská 26
267 05 Nižbor
tel. 311 693 213
fax 311 693 260

e-mail: obec.nizbor@telecom.cz
elektronická podatelna: podatelna@obecnizbor.cz

Pracovníci obecního úřadu
* účetní
* administrativní pracovnice

Starostka Kateřina Zusková
Místostarosta Pavel Hučko


úřední hodiny: pondělí a středa: 8-12, 13-18 hodin

bankovní spojení: 3025131/0100 KB Beroun
Adresa datové schránky: ppwbi4g

IČO: 00233641
DIČ: CZ00233641

Vlajka ČR Informační leták o obci - CZ
Vlajka ENG Informační leták o obci - ENG

Virtuální prohlídka
Rizika a nebezpečí
Nižborský list - jednotlivá čísla
Znak obce
Zank obce

Znak obce: V červeném štítě šikmé stříbrné, vlnité břevno provázené nahoře otevřenou královskou korunou, dole dubovou snítkou s jedním žaludem, vše zlaté.

Co obecní znak symbolizuje: Královská koruna označuje královský hrad, vlnité břevno řeku a dubová snítka původní lesy v okolí. Znak obce je novodobý, obec jej získala v roce 1995, návrh vytvořil Jiří Hás.

www.obecnizbor.cz
© Obec Nižbor
Právní doložka
Editace